با انواع راهبند بیشتر آشنا می شوید

با انواع راهبند بیشتر آشنا می شوید

همان طور که می دانید راهبند ها انواع مختلفی دارند که هر کدام در مکان های مخصوص به خود نصب و راه اندازی میشوند ، ما در اینجا قصد داریم شما را با انواع راهبند بیشتر آشنا کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

چنان چه تمایل داشته باشید که هر یک از راهبند ها را برای شما توضیح دهیم که از همین ابتدا به شما بگوییم که مهم ترین چیزی که باید در راهبند های ارزان در نظر گرفت امنیت آن است. در اصل این راهبند ها یک نوع ایستگاه در درب ورودی برای  نگهبانان است که باعث می شود یک مجتمع از ایمنی خوبی برخوردار باشد و به شکلی است که فرد در جلوی درب ورودی قرار می گیرد و با بازرسی وسیله ی نقلیه می پردازد چنان چه مجاز باشد به آن اجازه عبور خواهد داد در غیر این صورت باید همان جا بماند. و این را هم باید بدانید که این راهبند ها به دلیل مقاومت بالایی که دارند قادرند جلوی هر وسیله ی نقلیه را بگیرند و مانع از ورود آن شود.

با انواع راهبند بیشتر آشنا می شوید

انواع راهبند های اتوماتیک و مکانیکی

انواع راهبند های مکانیکی و اتوماتیک را می توانید از ما تهیه کنید. هر جایی می تواند از وجود راهبند استفاده شود و اما قبل از اینکه وارد بازار شوند دیدیم که برخی از ارگان های دولتی و کارخانه و یا دانشگاه ها از این فناوری استفاده می کردند و روز به روز که استفاده از آنها بیشتر شد باعث شد تا مجتمع های مسکونی هم از آن استفاده کنند از این رو باعث شد تا این وسیله یکی از وسیله های پر کاربرد به شمار رود. در اصل ماهیت کلی این دستگاه و اسکلت ساختاری آن به چند بخش گوناگون تقسیم می شود که اصلی ترین بخش آن بوم است.

انواع بوم و بازوهای کنترلی

بوم در اصل همان لوله درازی که همواره روزی چندین بار بالا و پائین می رود که می توان گفت جز اصلی ترین قسمت راهبند به شمار می رود. قسمت دوم و مهم دیگر این دستگاه موتور آن است که باعث می شود این بوم به حرکت در بیاید خب به قدری می بایست قدرتمند و قوی باشد که بتواند این لوله را با وزنی که دارد بلند کند روش کار به این شکل است که موتور با کمک جک های بازویی این عمل را انجام می دهد تا پروسه حرکت و انتقال نیرو کامل شود.

راهبند های اتوماتیک و مکانیکی

راهبند ها به طور کلی به 2 دسته بندی تقسیم می شوند و مبنای این دسته بندی نوع حرکت آن ها می باشد . در گروه اتوماتیک بالا و پایین شدن بوم یا بازو به وسیله ی موتور الکتریکی و به شکل خودکار انجام می شود اما در نوع مکانیکی باعث بالا و پایین شدن بوم می شود که البته در سال های اخیر میزان استفاده از آن ها بسیار کم شده است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *